İç mekândan farklı olarak dış cephe boyamak daha profesyonel bir işçilik gerektirir. Küçük rötuşlar dışında dış cephe boyasını profesyonellere bırakmanızı veya bir ustayla birlikte çalışmanızı öneririz.

Dış boya yapacağınız zamanı iyi planlayıp, yağmurlu, kapalı, aşırı sıcak veya soğuk havalara ve rüzgârlı günlere denk gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Dış Cephe Boyalar: Silikonlu Boya, Akrilik Boya, Grenli Boya, Elastik Boya, Astar Boya

Silikonlu Boya

Silikon, Akrilik dispersiyon esaslı mat dış cephe boyasıdır. Yüksek nefes alma özelliğine sahiptir. Duvarın kuru kalmasını sağlar. Dökülme, kabarma, çatlama yapmaz. UW a dayanıklıdır. Renkleri solmaz.

Akrilik Boya

Akrilik dispersiyon esaslı dış cephe boyasıdır.

Yüksek nefes alma özelliğine sahip olup Akrilik yapısının su itici özelliği nedeniyle duvarın kuru kalmasını sağlar.

Grenli Boya

Akrilik kopolimer bağlayıcı mat görünümlü, nefes alabilen, kapatma gücü yüksek olan son kat dış cephe boyasıdır. Çevre dostu, dekoratif bir boyadır. Uygulandığı yüzeylerde mükemmel yapıştırma gösterir. Güneş ışınlarının boya filmini deforme etmesini ve renk değiştirmesini önler.

Elastik Boya

Akrilik ve kauçukla sentetik reçinelerde modifiyeli edilmiş, sahip uzun ömürlü dış cephe kaplama malzemesidir. Renkler kesinlikle solmaz. Yüzeyde bulunan kılcal çatlakları doldurur. Her hava şartlarına dayanıklıdır.

Astar Boya

Silikon Astar, Akrilik emülsiyon esaslı, su bazlı tüm iç ve dış cephe kaplama malzemelerinin altında kullanılabilen, kullanıma hazır, renkli astardır. Yüzeyi sağlamlaştırır ve emiciliğini azaltır