Günümüzde Mantolama diğer adıyla Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi enerji tasarrufu amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizde ve dünyada enerji kaynaklarının hızla tüketildiği düşünüldüğünde, biz insanların tasarruf tedbirlerimizi almak için de daha fazla gecikmememizin gerektiği açıkça görülmektedir.

Mantolama sayesinde ısınma ya da  serinleme amaçlı kullandığımız kombi, klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerji,mantolama ile %50 azaltılabilmektedir. Eğer binalarımızın temel ve çatılarında da ısı yalıtımı yapılmışsa bu oran %60’lara kadar çıkmaktadır. Binalarımızda en önemli ısı kayıpları kolon ve kirişlerden kaynaklanmaktadır ve bu sebep ile iç duvarlarda yapılacak Mantolama asla sonsuz ömürlü olamayacaktır, dış cephede ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra Mantolama  sistemlerinde tatmin edici sonuç alınamaz. Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmayacak şekilde yapının dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile kaplanmasıdır.

Bina bir bütün olarak mantolanmalı ve yapının tamamı koruma altına alınmalıdır. Dış cephede oluşan nem, küf ve çatlaklari engeller.Aynı zamanda Bina yüzeylerine estetik ve dekoratif bir görünüm kazandirir.

Doğru şekilde Mantolamanın, binanın ömrünü uzatır.